Zmiana metody logowania do bankowości elektronicznej neoBANK24 od 14.09.2019 r.
Szanowny Kliencie,

od 14 września 2019r. zostaną wdrożone zmiany o charakterze informatycznym mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oferowanych Państwu usług.

W trosce o bezpieczeństwo w obszarze:
  • dostępu do danych wrażliwych,
  • realizacji transakcji płatniczych,
w bankowości elektronicznej neoBANK24 zostanie zastosowane silne uwierzytelnianie uwzględniające podwójne zabezpieczenie operacji przy wykorzystaniu dotychczas zdefiniowanego hasła, kodu autoryzacyjnego lub PIN-u.

Stosowanie silnego uwierzytelniania jest realizowane w oparciu o używane dotychczas narzędzia autoryzacyjne w postaci kodów SMS lub kodów Token jak również kodu PIN. Istotne jest zatem utrzymywanie w systemie neoBANKU aktualnego numeru telefonu polskiego operatora komórkowego, na który będą wysyłane wiadomości SMS z kodem autoryzacyjnym. Brak aktualnych danych w powyższym zakresie od 14 września 2019 r. uniemożliwi Użytkownikowi dysponowanie środkami za pośrednictwem serwisu transakcyjnego neoBANK24.

Wdrożenie zmian jest podyktowane wchodzącymi w życie zapisami Ustawy o Usługach Płatniczych implementującej wytyczne określone w dyrektywie PSD2.

LOGOWANIE DO neoBANK24
Od 14 września 2019 r. logowanie do bankowości elektronicznej neoBANK24 będzie odbywało się przy użyciu loginu, hasła oraz kodu autoryzacyjnego. Zmiana zostanie zastosowana do wszystkich Uzytkowników neoBANK24.

Logowanie z użyciem kodu autoryzacyjnego można już aktywować w serwisie transakcyjnym wybierając w ustawieniach jedną z dwóch metod logowania:
  • Pełne hasło i potwierdzenie,
  • Maskowane hasło i potwierdzenie.

Mając na uwadze Państwa komfort obsługi i bezpieczeństwo neoBANK zaleca aktualizację numeru telefonu wykorzystywanego do autoryzacji oraz wcześniejszą zmianę metody logowania na jedną z prezentowanych powyżej możliwości
.

AUTORYZACJA TRANSAKCJI
Od 14 września 2019 r. zatwierdzanie składanych dyspozycji przelewów będzie wymagało podanie kodu autoryzacyjnego oraz kodu PIN. Kod PIN jest nowym zabezpieczeniem, które zostanie udostępnione 14.09.2019r. Każdy użytkownik neoBANK24 po zalogowaniu do serwisu będzie mógł nadać swój indywidualny kod PIN.

DOSTĘP DO DANYCH WRAŻLIWYCH
Od 14 września 2019 r. dostęp w ramach bankowości elektronicznej neoBANK24 do danych wrażliwych oraz do historii operacji będzie wymagał podania kodu autoryzacyjnego oraz kodu PIN.

Numer telefonu można nadać/zaktualizować:
  • za pośrednictwem Infolinii neoBANKU pod numerem 61 8 512 551 od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00,
  • w bankowości elektronicznej neoBANK24 - za pośrednictwem wniosków: "Numer telefonu do logowania do neoBANK24", "Metoda autoryzacji",
  • w dowolnej Placówce neoBANKU.